İstanbul Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri’nin Birinci Bölümü Sona Erdi

İstanbul Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri 2013’ün ilk bölümü, 8-12 Temmuz 2013 tarihleri arasından Beyazıt Merkez Yerleşke’de gerçekleştirildi. Bütün fakülte ve yüksekokul temsilcilerinin katılımıyla yapılan İÜ Tanıtım ve Tercih Günlerine yaklaşık 1800’e yakın öğrenci ve veli katıldı. Öğrenciler en çok hukuk, edebiyat, mühendislik ve iktisat fakültesine ilgi gösterdiler.

İstanbul Üniversitesi’nin tarihi ana kapısından girerek İÜ Atatürk ve Gençlik Anıtı’na giden çınarlı yolda kurulan masalarda öğretim üyeleri ile buluşan öğrenciler, hocaları ile yüz yüze görüşme imkânı buldular. Fakülte ve üniversite hakkında genel bilgilerin yanı sıra öğrenciler, İÜ tarihi, yerleşkeleri, burs, beslenme, barınma, spor, sağlık ve sosyal olanakları, öğrenci ve öğretim üyesi değişim programları gibi pek çok konuda bilgilendirildiler. Öğrenci ve velilere çeşitli ikramların da yapıldığı İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri 2013, internetten canlı olarak da yayımlandı.

Öğrenciler için İÜ Dil Merkezi, İÜ Öğrenci Kültür Merkezi, İÜ Merkez Kütüphane, İÜ Rehberlik ve Danışmanlık birimi, İÜ Engelliler Merkezi, İÜ Uzaktan eğitim Merkezi, İÜ Spor Birliği Kulübü de İstanbul Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri 2013’te stant açtı.

Adaylar için İstanbul Üniversitesi hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı özel olarak bir de tercih sitesi hazırlandı: http://iutercih.istanbul.edu.tr/. İstanbul Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri 2013’ü organize eden İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, tercih günleri boyunca İstanbul Üniversiteli öğrenci ve öğretim üyelerinin görüşlerin içeren kısa videolar hazırlayarak aday öğrencilere yardımcı oldu. Sosyal medyada yoğun olarak paylaşılan videolarda öğrenciler üniversite, fakülte ve bölümleri hakkında kendi düşüncelerini dile getirdiler.

İstanbul Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri 2013 brandaları, Güngören, Kadıköy, Bakırköy, Çekmeköy, Şişli ve Arnavutköy’e; afişler ise İETT otobüsleri ile Tünel’e asıldı.

ÖSYM’nin sonuçlarını açıklamasıyla öğrenci ve velilerin yoğun ilgi gösterdikleri İstanbul Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri2013, fakülte yerleşkelerinde 18 Temmuz’a kadar devam edecek.

ÖĞRENCİLERİNİN GÖZÜYLE İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

İstanbul Üniversitesi Türkiye’nin En İyi Üniversitesi…

İletişim Fakültesi’ni İstanbul’da medya sektörünün tam ortasında okumanın ayrıcalığını yaşıyorum.
Serpil TAŞYÜREK (İletişim Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi Gelecek Demek

Öğrencilik hayatımın yanı sıra üniversite içerisinde yarı zamanlı olarak çalışma imkânı da buldum. Bunun hem eğitimime hem de ekonomik anlamda bana çok büyük katkıları oldu.
Mehmet GÜRSOY (Siyasal Bilgiler Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi Bilim Yuvası Demektir

Bilimin kafamda canlandırdığı şey objektif olarak konuşulması. Her türden düşünceyi konuşma ortamımız var. Bu yüzden güzel.
Nazlı BADAK  (Edebiyat Fakültesi)


Bana Göre İstanbul Üniversitesi Tarih Demek

İşletme fakültemiz, devlet üniversiteleri arasında akreditasyona sahip olan tek işletme fakültesi. Yani işletme fakültesinden mezun olduğunuzda, diplomanız yurtdışında da geçerlilik görüyor.
Canberk KAYGAN (İşletme Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi “İstanbul” Demek

Fakültemizde eğitim veren hocalarımız oldukça deneyimli ve bize yeni ufuklar açacak vizyona sahipler.
Kübra SOĞUKKANLI (Eczacılık Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi Benim İçin Umut Oldu. Hayallerim Gerçek Oldu…

46 yaşımda ÖSS ile İstanbul Üniversitesi’ne girmeye hak kazandım. Çok mutluyum, 50 yaşıma girmeden Almanca öğretmeni olarak mezun oldum.
Tülay TAŞTAN (Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi Hayallerin Gerçeğe Dönüşmesi…

İstanbul Üniversitesi’ni, çok köklü bir üniversite olması, bilimsel ve gerçekten kaliteli bir eğitim sunması nedeniyle tercih ettim. Burada geçirdiğim 3 yıl boyunca çok memnun kaldım. Buradaki bütün hocalarıma ve bütün İstanbul Üniversitesi ailesine teşekkür ediyorum.
Selin CAN (Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi


İstanbul Üniversitesi Gelenek Demektir

Benim için Edebiyat Fakültesi’nde okuyor olmanın en güzel yanı, yetiştirdiği büyük edebiyatçıların oluşturduğu köklü geleneğin bir parçası olabilmektir.
Cafer ADIGÜZEL (Edebiyat Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi Prestijdir

Fakültemiz dünyada ilk 500’e Türkiye’den giren tek fakülte. Bunun anlamı, iş hayatımızda bize sayısız tecrübe ve prestij kazandırması.
Oğuz ORHAN (Hukuk Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi Yurt Dışı Olanağı Demek

İstanbul Üniversitesi’nin bana sağladığı olanaklarla Erasmus değişim programına katıldım. Ve bu olanaklar sayesinde “ j’ai amélioré mon Français, bonne chance à vous…” (Fransızcamı geliştirdim, hepinize bol şanslar…)
Artun ATMACA (Edebiyat Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi Başarı Demektir

Aradığım en iyi özgün çalışma ortamını bana İstanbul Üniversitesi’nin tanıdığını düşünüyorum.
Didar DURUL (Teknik Bilimler MYO)


İstanbul Üniversitesi Tarih Demektir…

Deneyimli hocalarımdan aldığım kaliteli bilgiler, rakiplerim arasında öne geçmemi sağlıyor.
Erdem YILDIZ (İktisat Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi Kampüsüdür

Okul güzel, insanlar arkadaşlar olarak yani sosyal çevre bakımından hayatınız boyunca unutamayacağınız dostluklar yaşayabilirsiniz.
Ege EREN (İletişim Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi Geleceğe Açılan Bir Kapıdır…

İstanbul Üniversitesi, tarihin, sosyal hayatın ve eğitimin ortak noktada buluştuğu bir üniversitedir.
Nurşal ZENGİN (Edebiyat Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi Geleceğe Atılan Sağlam Bir Adımdır…

Her zaman hayatın her alanında İstanbul Üniversitesi öğrencisi olmak size bir katkı sağlayacaktır ve birey olarak marka değerinizi her zaman yükseltecektir.
Mehmet Önder DENİZCİ (İletişim Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi Sınırsızlıktır…

Alanında çok uzman hocalardan ders görme imkânına sahip oldum. Hekimliğin sadece tıp bilimleri öğrenmek olmadığını burada anladım.
Suat KAHRAMAN (İstanbul Tıp Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi Gelişmektir…

Köklü bir okul olmasının sebebi tarihi olmasının yanı sıra hocalarımızın gerçekten donanımlı ve seçilmiş insanlar olması. Çünkü bilgi birikimlerine çok güveniyoruz.
İlayda CAN (Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi Bir Kültürdür…

Kendi hayatımda sağlık mesleğimde gelecekteki bazı faktörlerde kendimi yetiştirmek için burayı tercih ettim.
Muhammed Süleyman SEHİM (İstanbul Tıp Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi Ayrı Bir Dünya…

Özellikle uzman tecrübeli, iyi, kaliteli hocaların olması ve bize karşı çok içten, çok samimi davranmaları beni çok etkiledi.
Bossan JUMASHOVA (İstanbul Tıp Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi Tecrübedir

Bizim fakültemizde çok hasta var. Meslek hayatında bunun çok faydasını göreceğime inanıyorum. Çok fazla vaka gördük, çok fazla hastaya baktık. Ve yeterli sayıda öğretim üyesi var, çok fazla hocamız var.
Mert ÖNTÜRK (Diş Hekimliği Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi Hayatımın En Büyük Dönüm Noktasıdır…

Burada kendime örnek aldığım profesör hocaları derslerini aldıktan sonra ülkeme dönüp halkıma güzel sağlık hizmeti sunabilmek için geldim.
İnci GULİYEVA (İstanbul Tıp Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi 560 Yıllık Tarihidir…

Gazetecilik eğitimi veren ilk fakültenin burası olması ve birçok ünlü ismin de burada yetişmiş olması İstanbul Üniversitesi’ni tercih etmemdeki en büyük sebeplerden birisiydi.
Osman GÜR (İletişim Fakültesi)


İstanbul Üniversitesi Özgürlük…

Öğrenim hayatımla birlikte okul içerisinde bulunan birçok sportif aktiviteye katılma ve yeni okul içerisinde bulunan  bazı kulüplerde kendimi gösterme imkanı buldum.
Emre ŞAHİN (Teknik Bilimler MYO)


İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

16/07/2013
5018 defa okundu
İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü
34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul
Tel: +90 (212) 440 00 00
E-Mail: iubilgi@istanbul.edu.tr